×
Ana Sayfa Tarım Teknolojileri İK İletişim ENG

Yüksek Teknoloji Cam Sera

%100 Kontrollü Tarım

Sera sektöründe dünyanın bir numarası olarak bilinen Hollanda teknolojisini kullanan Agrocan, domates yetiştirilmesi için gerekli tüm fonksiyonları bilgisayar otomasyon ile sağlamaktadır. Böylece, seranın içinde bulunan neme, güneş ışığına ve rüzgara duyarlı sensörlerin bilgisayara ilettiği veriler doğrultusunda kontrol otomatik olarak yapılmaktadır. Agrocan, üretim tesislerinde son teknolojiyi kullanmasının yanı sıra sahip olduğu ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, GLOBALGAP kalite sistemleriyle de gerek iç piyasada gerekse ihracatta adını duyurmaktadır.

Kimyasal Madde Kullanılmadan

Zararlılarla Biyolojik Mücadele

Tarımsal ilaçların gereğinden çok, sık ve bilinçsizce kullanılması sonucunda çevre kirlenmesi, insan ve hayvanlarda zehirlenmeler, daha önce zararlı olmayan canlıların zararlı olmaya başlamaları ile zararlıların doğal düşmanlarının ve yaban hayvanlarının öldürülmesi gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkmıştır. Ayrıca hastalık ve zararlıların zamanla ilaçlara karşı bağışıklık kazanması, ilaçların da etkisiz hale gelmesine sebep olur. Bu durum sonucunda insan sağlığına zararlı tarımsal ilaçlama yöntemleri yerine biyolojik mücadele çalışmaları önem kazanmıştır.

Biyolojik mücadele sayesinde, zararlı bir organizmadan beslenen başka bir canlıdan faydalanılarak hiç bir kimyasal madde kullanılmadan ve ürünlere zarar vermeden zararlıların popülasyonunu baskı altında tutmak mümkün olabilmektedir. Böylece biyolojik mücadelede, sadece hedef alınan canlılar zarar görür. Diğer canlılara, insanlara yada çevreye hiç bir zararı olmayan bu uygulama, zararlıların üreme gücünü azaltıp, gelişiminde dengesizlikler yaratarak zararlının direncini kırma özelliği sağlar.

Hormonsuz Yetiştiricilik İçin

Bombus Arıları

Bombus arıları bal yapmayan, vücudunda sarı halkalar bulunan meyve oluşumunu doğal yöntemle sağlayan, iri ve tüylü bir yaban arısı çeşididir. Koloni halinde yaşarlar. Dünyada 400, ülkemizde 100 kadar bombus ve alt türü vardır.

Bombus arıları büyük oranda vibratör ve hormon uygulama yöntemlerinin yerini almaktadır. Bombus arıları seralarda zararlı kimyasal ilaç kullanımını azaltmakta olup, daha sağlıklı ve hormonsuz ürün yetiştiriciliğinde çok önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda böceklerle tozlanma, ürünün daha erken oluşmasını ve daha olgun olmasını sağlarlar.

Otomatik Paketleme

İzlenebilirlik

Agrocan 3.000 m2 Gıda İşletmesinde tam otomatik paketleme tesisinde, tüm fonksiyonları bilgisayar otomasyonu ile sağlayarak tam zamanlı izlenebilirlik gerçekleştirmektedir.